На денешната цеременоија на УЕФА која нема да се одржи како досега, помпезно и со многу гости, пред ждрепката за групната фаза за новата сезона во ЛШ ќе бидаи избрани и најдобрите за минатата година.

Левандовски се очекува да ја добие наградата за најдобар играч, напаѓачот на Баерн Минхен конкурира и за наградата најдобар напаѓач заедно со Нејмар и Мбапе.

Ќе биде избран и најдобар голман, дефанзивец и плејмејкер.