Преговорите со Тотенхем за евентуален тренсфер на Тоби Алдервирелд се прекинати па управата на Рома бара ново решение за засилување на дефанзивната линија.

Според „Газета Дело Спорт“ изборот паднал на дефанзиведот на Реал Мадрид, Начо Фернандез кој може да игра како централен стопер и како десен бек.

„Римската волчица“ е подготвена на Реал Мадрид да му исплати 20 милиони евра за ангажман на Начо кој неодамна беше поврзуван со трансфер во Арсенал.