Кристијано Роналдо на средбата со Динамо Киев постигна гол и стигна до бројата од 750 гола во кариерата, извонреден учинок по кој Португалецот се огласи на социјалните мрежи.

Во дресот на Јувентус, Роналдо има запишано 75 гола, во кариерата вкупно 750, тоа се исто толку насмевски и среќни моменти.

„750 гола, 750 среќни моменти, 750 насмевски за моите навивачи. Им благодарам на сите мои соиграчи и тренери кои ми помогнаа да стигнам до оваа бројка на голови, благодарам на сите мои противници кои ме натераа да работам уште подобро и посилно секој ден“ – напиша Роналдо.