Роналдо со семејството во моментов се наоѓа во Португалија, во луксузната вила ги минува деновите на самоизолација.

Португалецот има лична теретана, базен но тренира и на отворено, денеска заедно со девојката Георгина која привлече внимание на социјалната мрежа Инстаграм.

Роналдо на Инстаграм постираше видео и напиша:

„Мојата убава тренинг партнерка, останете дома