Кристијано Роналдо го минува периодот на задолжителен карантин по враќањето во Италија, вежба во домашни услови и порачува дека ќе се врати подготвен на теренот.

Португалецот на Инстаграм објави фотографија со која порача дека нема застој, треба да се биде подготвен и позитивен.