Кристијано Роналдо е задволен од победата над Ликсембург во квалфикациите за ЕП 2020, Португалија с еплариа на континеталниот шампионат, но напаѓачот имаше еден куп критики за теренот на кој се одигра оваа средба.

Вториот гол на оваа средба го постигна Роналдо, за него ова беше 99 во кариерата во дресот на репрезентацијата.

„Тешко се игра на вакви терени, ова беше како нива посадена со компири, екипи со нашиот квалитет не смеат да играат на ваков терен кој е под секое ниво“ – коментираше Роналдо по средбата.