Роналдо донесе победа со пресврт на Јунајтед во Лигата на шампионите против Атланта со 3-0 иако гостите водеа со 2-0.

Ова беше неверојатен пресврт со голот на Португалецот, навивачите славеа а Роналдо порача:

„ДА! Ние сме живи! Жешко е на Театарот на соништата! Ние сме Манчестер Јунајтед и никогаш не се предаваме“ Ова е Олд Трафорд! “