Кристијано Роналдо нема да настапи за Јувентус на утрешната средба со Бреша, објави клубот од Торино, причината е едноставна.

Нема никаква криза во Јувентус на релациија меѓу Роналдо и клубот, Португалецот доби ден за одмор, и нема да настапи против Бреша.

Интересно е дека Маурицио Сари и Роналдо се договориле Португалецот да добие одмор, не станува збор за никаков конфликт.

Јувентус е домаќин на оваа средба важи за голем фаворит и се освен победа ќе се смета за изненадување.