Германскиот репрезентатиец, Сами Кедира не сака да го раскине договор пред време со Јувентус и планира да зима плата од клубот од Торино до јуни 2021 година.

Јувентус планираше да се ослободи од Кедира ова лето, планот бил Кедира да замине во Интер Мајами заедно со Игуаин и Матуиди но ова најверојатно нема да се исполни.

Кедира заработува 6 милиони евра по сезона во Јувентус, плата која нема да ја добие доколку сака да остане во Европа но да игра за друг клуб.

Неофицијално единствена шанса за Јувентус да се ослободи од Кедира е нова понуда од ПСЖ.