Напаѓаќот на Манчестер Сити Серхио Агуеро доби нова повреда за време на мечот против Вест Хем, јави Скај спорт.

Според истиот извор, тренерот на Сити, Пеп Гвардиола, потврдил дека причината поради која го замени Агуеро на полувремето била повреда на Аргентинецот.

Допрва ќе биде познато колку е сериозна новата повреда на Агуеро и колку ќе мора да отсуствува од терените.

Агуеро само штп се врати во составот на Сити по операција на коленото, а сезнова има одиграно само три натпревари .