Џејдон Санчо е сè поблиску до враќање во Премиер лигата, репрезентативецот на Англија не ја крие желбата дека е можно враќање „дома“, два клуба се во игра за потпис.

Иако нема потврда, а има најава, Санчо е на пат да се врати во Англија, цената на која инсистира Борусија Дортмунд полека се топи, од 105 милиони финти, чудна на двоцифрена бројка, околу 80 милиони.

На ова реагираа два клуба, Ливерпул и Манчестер Јунајтед, досега евентуалниот трансфер на Санчо во Англија стана вистинска „сапуница“, но сега работите стануваат сериозни.