Јувентус одигра променливо против Ссуоло, водеше со 2-0, потоа мораше да се спасува од пораз, на крај средбата заврши 3-3.

Маурицио Сари не е задоволен од играта на својата екипа, навачите се нервозни, титулата ена дофат, но Јувентус не игра во најдобра форма.

„Имаме осцилации во играта, потребно е да најдеме рамнотежа,  мојот тим има огромен потенцијал, но на моменти сум збунет бидејќи лесно на противниците му даваме шанса да влегува во нашиот шеснаесетник, така беше со Сасуоло“ – изјави Сари.