Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари изјави дека ако сакал работа без притисок ќе работел во канцеларија.

Јувентус ги загуби последните два меча на гости и притисокот од навивачите стана навистина голем, Сари за оваа ситуација имаше одговор.

„Ако сакав работа без притисок ќе работев во пошта. Нормално е да има притисок кога сте тренер на Јувентус. Ние сме под постојан притисок уште од почетокот на сезоната, ако победувата тој ќе биде помал, но кога губите тој се зголемува, јас сум подгтовен и за едното и за друогото“ – изјави Сари.

Јувентус утре му гостува на Милан во полуфиналето на Купот на Италија.