Јувенутс до крајот на летниот преоден рок ќе се ослободи од неколкумина играчи кои не се во плановите на Маурицио Сари.

Жоао Кансело е пред трансфер во Манчестер Сити но „граѓаните“ ќе платат 35 милиони евра оштета и Данило ќе премине во Јуве. Манџукиќ е пред трансфер во Англија а Манчестер Јунајтед е издвоен како фаворит за неговиот потпис.

Квардадо пак е во преговори со Валенсија но засега нема информација колку ќе треба да платат „лилјаците“ за да го донесат крилниот напаѓач.Пред заминување од Торино е и Дибала кој го одбил Јунајтед и чека понуда од ПСЖ.