Попладнево од 16 часот се игра дербито кое го чека целиот свет,  на програмата е „Ел Класико“, Зиндеин Зидан во борба да си ја спаси позицијата во Реал Мадрид, Роналд Куман сака победа на супер дербито со Барселона.

Марка ги објави можните состави за овој натпревар кој е во фокусот на светската фудбалска јавност.