Навивачката група Комити се огласи на фејсбук, повод е одлуката да не се прогласи фудбалски шампион за сезоната 2019/20, Вардар заслужи да биде шампион, сметаат навивачите на црвено-црните.

Комити се заканија дека од вонредна може да се дојде до воена состојба.

 

Вонредни вести !Штотуку добивме информации дека Фудбалското првенство е прекинато поради вирусот Ковид19.Се шпекулира…

Gepostet von Komiti Skopje am Donnerstag, 4. Juni 2020