Џенова вечерва и гостува на Верона, средба од 4 коло во Серија А, половина тим е позитивен на Ковид-19, за среќа меѓу нив не е Горан Пандев.

Давиде Запакоста, Лукас Лерагер, Франческо Касата, Матија Дестро, Петер Брлек, Доменико Кришито и Дариан Малес не се во комбинација за средбта вечерва од 20-45 часот.

Горан Пандев е најавен во стартниот тим на Џенова која бара нови бодови сезонава во Калчото.