Откако на клупски план освои се што можеше да освои, Горан Пандев со настапот на Македонија идното лето на Европското првенство ќе го исполни својот најголем сон во кариерата.

Италијанската Серија А се посебна посвета на својот официјален твитер профил уште еднаш потсети на фудбалската величина на македонскиот капитен.

 

 

„Човекот кој освои се“, напиша Серија А , потсетувајќи на сите 12 титули во клупската кариера на Пандев.