Кике Сетиен е пред отказ во Барселона, неговата позиција е на климави нозе во клубот откако заостана четири поени во однос на Реал Мадрид,  со соглед на состојбата во шпанскиот фудбал, „кралевите“ се пред освојување на титулата во Ла Лига.

Тренерот на Барселона има сериозни проблеми со играчите,шпекулациите велат дека Сетиен веќе е во „аут“.

Веќе се најавени наследниците на Сетиен, листата е долга,Чави, Покетино, Куман и Мартинез…