Шпанска Севилја се соочува со посериозен проблем во однос на подготовките на тимот за престојниот натпревар со Рома во осминафиналето од Лигата на Европа.

Клубот од Ла Луга потврди дека член на нивниот прв тим е во изолација и не тренира откако бил позитивен на тестирањето за Ковид-19.

Нема инфомација за кој играч станува збор, но потврдено е дека станува збор за асимптоматски случај.