Одлична вест доаѓа од Букурешт.

Владата на Романија на синоќешната седница донесе одлука која ке ги израдува Македонските фановит кој сакаат да присуствуваат на мечевите на Македонската репрезентација.

Одлучено е место 25 проценти, капацитет на Арената во Букурешт за натпреварите од ЕП во тој град, каде што и Македонија ќе одигра два меча, да се зголеми за двојно. Значи за мечевите со Австрија и Украина, дозволено е 27.000 фанови на трибините. Ова значи дека ќе има можност за повеќе фанови и на нашата репрезентација.

Е, па, сега ајде сите кон Букурешт и да им дадеме поддршка на нашите херои во што поголем број .