Шкендија минимално го порази Гостивар со 1-0, единствениот гол е дело на Енур Тотре од пенал.

Репрезентативецот на Македонија, Тотре погоди од пенал во 15 минута и донесе минимален триумф на екипата од Тетотово.

Шкендија иако требаше да биде домаќин поради реновирањето на стадионот во Тетово  оваа средба ја одигра на теренот на Гостивар.