Македонските преставници во квалификациите од новоформираното натпреварување на УЕФА, Конференциската лига, ги дознаа можните ривали за 3 коло од квалификациите.

Ова секако доколку Шкендија ја мина летонска Рига, па во 3 коло би се соочила со подобриот до двомечот на Фолгоре од Сан Марино или со Хибернианс од Малта.

Шкупи немаше толку среќа во ждребувањето, во 2 коло ќе игра со Сан Клара од Португалија, ако успеа да помине во 3 коло ќе одмери со подобриот од дуелот на Олимпија Љубљана и Биркиркара од Малта.