Македонсиот претставник во Европа лигата, Шкупи, се засили со дефанзивецот Мевљад Адили кој се врати на Чаир  и ќе биде големо засилување за тимот.

Адили по трет пат се враќа кај Шкупи, сега потпиша договор на една година , дојде од екипата на Жалгирис каде настапуваше минатата сезона.Шкупи од понеделник заминува на подготвки во Турција во пресрет на анстапите  во Европа лигата.