Поранешниот селектор на Шпанија, Луис Енрике, вчера објави дека нивната ќерка Хана ја загубила борбата со ракот на коските.

По соопштувањето на тажната вест, пораки со сочуство до семојството стигнуваат од сите страни, се огласија Меси, Барселона, Суарез, Бартомеу…