Македонскиот репрезентативец, Дарко Чурлинов може да се случи да го промени клубор до крајот на летниот преоден рок, пренесуваат медумите од Германија.

Штутгард испратил официјална понуда до Келн за трансфер на Чурлинов но засега не е позната сумата која ја нуди екипата која е заинтересирана за нашиот репрезентативец.

Чурлинов ова лето се поврзуваше и со трансфер во Турција а неодамна дебитираше во првиот тим на Келн во Бундеслигата.