Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, изјави дека неговиот тим има шанси да го загрози Ливерпул доколку се држат до нивниот план.

„Јорганџиите на „Енфилд Роуд“ ќе истрчаат со минимална предност од 1-0, по првиот меч во Шпанија.

Ние секогаш се наппреваруваме на високо ниво. Таков меч не очекува и вечерва. Ако се држиме до планот можеме да ги загрозиме“-изјави Аргентинецот.