Рома и Манчестер Јунајтед се договориле Крис Смолинг да се пресели во Рим на позајмица кај „волчицата“.

Трансферот на дефанзивецот Смолинг изнесува 3 млиони евра, Јунајтед го продаваше за 20 милиони, оваа откупна клаузула останува отворена тврди „СКАЈ“.

Смолинг вечерва ќе допатува во Рим на медицински прегледи.