Според „Sky Sport“  Манчестер Јунајтед веќе нема интерес да преговара за Паоло Дибала бидејќи не се убедени дека тој сака да го носи нивниот дрес.

Дибала го уценува Јунајтед со висока плата  и го кочи трансферот на Лукаку во Јувентус. Во меѓувреме, медиумите од Англија тврдат дека  Јунајтед веќе нема желба да го доведе Дибала во своите редови.

Дали ова значи дека  Интер сега е во најповолна ситуација за потпис на Ромелу Лукаку ќе покаже следниот период.