Деветопласираниот Скопје денеска од 13 часот ја дочекува Македонија Ѓорче Петров во воведниот натпревар од 14 коло во ПМФЛ.

Домаќините по поразот од Брегалница се надеваат на позитивен резултат против тимот кој на последните два меча во првата лига освои шест бода.

На првото соочување на Скопје и Македонија ЃП во 3 коло, тимот од Ѓорче Петров славеше со убедливи 5:1.

Останатите натпревари од ова 14 коло се закажани за утре: