Тренерот на Манчестер Јунајтед ја коментираше иднината на играчот за врска Пол Погба.

Пол е наш фудбалер и тој има уште две години од договорот, како и опција за продолжување од уште една година. Затоа, можете да очекувате дека ќе го видете овде и следната сезона“, рече Солскер.

Претходно беше објавено дека Погба се предомисли и дека својата иднина ја гледа во Манчестер Јунајтед.