Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскер, го коментираше напредокот на својата екипа.

Чувствувам дека постојано напредуваме. Тоа што ми недостасува во моментов се 2-3 квалитетни фудбалери, за да почнеме да се сметаме за кандидати за шампионската титула. Ни треба и малку искуство.

Челзи и Лестер се се уште далеку пред нас, но ние сме на правилниот пат и сакаме да ги стигнеме, бидејќи ние сме Манчестер Јунајтед“.

Манчестер Јунајтед славеше во дербито против Манчестер Сити, со 2:0.