Манчестер Јунајтед утревечер на „Олд Трафорд“ го дочекува Тотенхем во натпревар на кој Солскјер ќе си ја спасува работата во Јунајтед а Мурињо заа прв пат по заминување од Манчестер ќе води екипи против неговиот поранешен клуб.

Солскјер им соопштил на неговите играчи дека ако сакаат тој да да им биде шеф и во иднина ќе мора да освојат најмалку четири бода од престојните две дерби премсетки против Тотенхем и против Манчестер Сити.

Логично е Солскјер да се обиде да постави игра за триумф над Тотенхем а бод да бара од градското дерби но сето ова се само калкулации.

Едно е јасно, Мурињо може да одигра клучна улога во останувањето или заминување на Солскјер од „Олд Трафорд.“