Манчестер Јунајтед загуби неочекувано од Астон Вила со 1-0, а тренерот Оле Гунар Солскјер се правда,поразот е резултат на гол примен од офсајд.

„Примивме гол кој беше постигнат од офсајд,  разочаран сум бидејќи немавме среќа со таа одлука. Не знам како ова е признат погодок, додека на Лестер му е поништен идентичен ваков постигнат гол,  очигледно е дека правилата не се за сите екипи исти“ – изјави Солскјер.

Ова е голот со кој Астон Вила го изненади Јунајтед: