Еден од најинтересните дуели во Лигата на шампионите вечерва е натпреварот во Манчестер, Оле Гунар Солскјер го пречекуваат ПСЖ.

Јунајтед е  прв со 9 бода пред ПСЖ и Лајпциг кои имаат по 6 на табелата на која Башахшекир е со 3 бода на последното место.

Според медиумите во Англија, Солскјер со овие единаесет ќе му се спротистави на ПСЖ, шампионот на Франција нема право на пораз.