Лучано Спалети во изјава за „GazzettadelloSport“ изјави дека од Милан добил понуда за работа но Интер го стопирал договорот.

Спалети беше тренер на Интер од 2017 до 2019 година, доби отказ  по очајните резултати на екипата.

„Не ме бараше Наполи, имав понуда од Милан, но Интер плати да седам дома, и останав дома“  -изјави Спалети за престижниот весник од Италија.