Интер и натаму е во потрага по напаѓач, последна опција односно се или ништо за тимот од Милано според  „Sky Sport Italia“ е Анте Ребиќ од Ајнтрахт.

Интер никако да се договри со Јунајтед за Ромелу Лукаку и Рома за Един Џеко, очајну му треба напаѓач и се врти кој Ребиќ.

Претхоно имаше најави дека Ребиќ е една од опциите за Интер но како последна, сега се чини може да биде се или ништо на трансфер пазарот.