Како што јавува „Sky Sports Italia“ Дејан Ловрен наскоро ќе стане нов играч на Рома со која веќе се договорени деталите.

Хрватскиот репрезентативец е на чекор од потпис со „волчицата“, станува збор за позајмица на една година со опција за перманентен договор во зависност дали ќе му се гарантира минутажа во Рома.

Трансферот ќе се реализира за 25 милиони ерва тврди „Sky Sports Italia“, Ловрен има 30 години, од 2014 година настапува за Ливерпул.