Стана познато колку пари ќе добие Френк Лампард за летните трансфери на Челзи.

Според Sportsmole.co.uk, раководството на Челзи планира да му обезбеди на тренерот Френк Лампард 150 милиони фунти или 170 милиони евра.

Се смета дека главна летна цел на Челзи ќе биде Џејдон Санчо, играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд.

Во меѓувреме островските медиуми тврдат дека Лампард не е во најдобри односи со управата на клубот и може да се случи да има промена на кормилото на „Сините“.