Дуелот на Вардар и Стурга ТЛ на „Тодор Проески“  се очекува да го обележи 22 коло во ПМФЛ. Игор Стојчевски е делегиран за главен судија на овој натпревар.

На Шкендија и Рнова ќе им суди Јован Качевски, на Пелистер и Боред, Марјан Стојановски.

На мечот во Струмица меѓу Беласица и Академија Пандев за главен судија е делегиран Крумислав Ѓорѓиев а на теренот на ФФМ на мечот меѓу Шкупи и Работнички ќе суди Александар Ставрев.