Луис Суарез е нов играч на Атлетико Мадрид, остана во Шпанија но срцето засекогаш ќе му чука за Барселона.

Уругваецот не сакаше да замине од Барселона, едноставно клубот го примора на тоа, тој се реши да потпише за Атлетико Мадрид.

На заминување од последниот тренинг кај Барселона видливо беше дека не му е лесно, го покри лиците и ги сокри солзите…