Луис Суарез е во Италија, тој со приватен авион пристигнал во Перуџа на завршни преговори со Јувентус, трансферот е се уште остварлив, тврдат медиумите од Шпанија.

Марка пишува дека Суарез сака потпис со Јувентус, се финализираат деталите, има административни проблеми, италијанскиот пасош за играчот на Барселона не е издаден и тоа го кочи трансферот.

Како што пишува Марка, Суарез не се откажува од трансфер во редовите на шампионот на Италија, допатувал во Торино да ги среди деталите со Јувентус.