Раководните луѓе на Барселона и ПСЖ деенска  во Монте Карло седнуваат на маса на завршни преговири за Бразилецот Нејмар.

Шпанскиот „Спорт“ пишува дека прегоорите околу трансферот на Нејмар се во завршна фаза, во името на Барселона ќе преговара претседателот Хосеп Бартомеу, шампионот на Франција ќе биде претставуван од Насер Ал Келаифи.

Овој состанок според „Спорт“ треба да биде решавачки во преговорите.