Нов фудбалер на италијанскиот фудбалски клуб Милан е Тео Ернандес, играч кој последните три сезони беше член не Реал Мадрид

Ернандес и официјално се појави на списокот на регистрирани играчи за Серија А за новата сезона во Милан, а и договорот е реализиран во просториите на Лега Калчо.

За него Милан на Реал Мадрид плати 20 милиони евра