Капитенот на ПСЖ, Тиаго Силва посакува да се врати во Милан ова лето, потврдил неговиот агент за „Тутоспорт“.

Силва кој има 35 години е подготвен да игра за Милан и да орифати значително помала плата од таа што ја зема во ПСЖ.

Бразиелецот го напушти Милан во јули 2012 година за трансфер оштета од 42 милиони евра.

Неофицијално ПСЖ нема ништо против да му дозволи на Силва да се врати во Милан а во меѓувреме планира да започне преговори за трансфер на Донарума и бенасер.