Селекторот на Бразил го објави списокот на играчи ко ќе конкурираат за почениот тим за натпреварите со Боливија  и Перу во квалификациите за СП 2022.

Изненадувачки меѓу повиканите не е напаѓачот на Реал Мадрид, Виничиус а повикан е фудбалерот на Евертон, Ричарлисон.