Торино и Наполи ги одиграа првите 45 минути, претпоследен меч во 7. коло во калчо лигата со резултат 0-0.

Натпреварот се игра со еден слаб ритам и без шанси, Елиф Елмас е на клупата за резервни играчи и се очекува негов настап во второто полувреме.

Двата тима упатија по пет удари кон противничкиот гол, само по два пати беа прецисни но вистински шанси за гол немаше.