Управата на Тотенхем се подготвува за почеток на преговорите со Герет Саудејт кој можно е да биде новиот менаџер на тимот кој лошо влезе во новата сезона и по седум кола има три пбеди и по два порази и нерешени.

Маурисио Покетињо се најавува како можен наследник на Солскјер на клупата на Манчестер Јунајтед и поради ова екипата од Лондон ја започнала потрагата по нов тренер.

Селекторот на Англија, Саудгејт негува стил на игра кој одговара на моменталниот ростер на Тотенхем па нема да му треба многу време за да се прилагоди на новата позиција, тврдат островските медиуми.