Жозе Мурињо одлучил дека Серж Орие нема иднина во Тотенхем и ова лето ќе биде продаден. Поради ова понудата до Јувентус за Сандро е Орие плус пари пренесува „Тутоспорт“.

Мурињо верува дека со ангажман на Сандро ќе ја зајакне левата страна и додека за спротивната размислува да го ангажира Тимоти Кастањ до Аталанта.

Во игра се и Де Шиљо во Јувентус како и кам-бек на Дени Роуз кој во моментов е на позајмица во Њукасл.

Мурињо ова лето се очекува да направи сериозна реконструкција на тимот со желба во новата сезона да биде конкурентен за водечките места на табелата.