Откако го комплетираат трансферот на Ндомбеле од Лион, челниците на Тотенхем се насочуват кон нови преговори со Фулам за евентуален ангажман на Рајан Сесињон.

Англиските медиуми тврдат дека наскоро екипата од Лондон ќе достави нова понуда до Фулам за младинскиот репрезентативец на Англија е долгорочно решение за позицијата лев бек но Фулам за него бара најмалку 45 милиони евра.

Ова е најголемиот проблем за Тотенхем кој не сака да плати повеќе од 25 милиони евра за играчот кој се поврзуваше и со транфер во двата клубови од Манчестер